Safir Unique Technology

درباره شرکت سفیر

شرکت سفیر با تکیه بر دانش بومی کشور و بهره‌گیری از متخصصین طراحی و ساخت وسایل پرنده و تحت حمایت نهادهای کلان و ملی در صنعت هوایی از جمله سازمان صنایع هوایی، به حوزه کاربریِ شهریِ پهپادها ورود کرده و حوزه‌های مختلفی همچون آتش‌نشانی، امداد و نجات، پایش و نظارت و همچنین پزشکی و سلامت را تحت پوشش قرار داده است.

پخش ویدیو

جدیدترین محصولات شرکت تحت عنوان پهپادهای آتش‌نشان کمند در چند نسخه عرضه شده است. این محصول برای نخستین بار در سطح کشور به مرحله تولید رسیده است تا تحولی اساسی در جهت حل مشکلات اطفاء حریق کلان شهرها شکل بگیرد.

پخش ویدیو

رشد روزافزون جمعیت کلان شهرها و به تبع آن افزایش تعداد ساختمان های بلند مرتبه و ضرورت انجام اقدامات پیشگیرانه و به‌موقع در لحظه وقوع حریق در ساختمان‌ها، نیاز به ناوگان آتش‌نشانی به‌روز را افزایش داده است.

از عواملی که اطفاء حریق را به سمت استفاده از پرنده‌های بدون سرنشین مجهز به انواع سنـسورهای اپتیـکی و الکتـرومکانیـکی سـوق داده، می توان موارد زیر را برشمرد:

  • محدودیت‌ ناشی از طراحی‌های شهری در استفاده از نردبان آتش‌نشانی در مناطق مختلف
    • ابعاد و موقعیت سازه‌های شهری همچون ساختمان، تیر و کابل برق، تابلوهای تبلیغاتی و ...
    • ابعاد و موقعیت خیابان‌ها، تقاطع‌ها و کوچه‌ها                                            
  • هزینه گزاف خرید نردبان در تعداد مورد نیاز
  • ریسک جانـی و امکان بروز آسیب‌های جبران‌ناپذیر به نیروی انسانی متخصص حین عملیات

ارتقاء چشمگیر دقـت، ایمنی و تـوان عملیاتی با بکارگیری دوربین‌ها و سنسورها

Picture5

همچنین با پیشرفت صنایع پالایشگاهی و پتروشیمی در کشور، ارتقاء فناوری اطفای حریق صنعتی اجتناب‌ناپذیر می‌باشد. استفاده از پایش لحظه‌ای محیط به کمک پهپاد، امکان کنترل حریق نقطه‌ای و جلوگیری از انتشار آنرا بسیار اثربخش‌تر از شیوه سنتی دردسترس قرار می‌دهد.